Inspiracja

Obrazek

Inspiracja – jako sztuka interpretacji.

    Szukałem w słownikach, wikipedi i innych źródłach. Znalazłem tylko określenia :natchnienie, zapał twórczy, wpływ wywierany na kogoś, sugestia i wiele innych nic nie tłumaczących. Dla mnie istnieje tylko jedna prosta definicja :Inspiracja jest to sztuka interpretacji naszej rzeczywistości. Inspiracja jest zawsze twórcza. Może być pozytywna lub negatywna to tylko nasz wybór. Chociaż pojęcie pozytywny lub negatywny to zespół czynników który tworzy tą ocenę. Podstawą inspiracji jest baza informacyjna (opis w pierwszej części ) .
    Każdy człowiek odbiera inaczej naszą wspólną rzeczywistość przez swoją bazę informacyjną. Zainspirowani jakimś zdarzeniem przedmiotem próbujemy zinterpretowąć go, każdy na swój sposób. Jeden namaluje obraz inny zaprojektuje samochód, jeszcze inny upije się do nieprzytomności. Wszyscy byli zainspirowani tym samym, ale ich interpretacje były różne. Każde nasze działanie jest tylko sztuką interpretacji otaczającej nas rzeczywistości, a zatem rzeczywistość która nas otacza jest naszą inspiracją.
Baza informacyjna potężne narzędzie w procesie inspiracji. Przykład człowiek (w domyśle złotnik) o ubogiej bazie widząc liść na drzewie zinterpretuje go w najprostszy sposób tzn. wykona jego kopie ze srebra lub złota. Może być bardzo efektowna ale nudna i szablonowa. Inny o większej bazie widząc liść widzi formę biologiczna, która swoje istnienie zawdzięcza wodzie i słońcu i tworzy pierścień z kryształu akwamarynu, który symbolizuje wodę i dodaje złote akcenty symbolizujące słońce. A zatem zainspirowani tym samym tworzymy różne rzeczy. Która jest ciekawsza oceńcie sami.
    Jeżeli chcesz tworzyć nieszablonowe przedmioty pozwól swojej wyobraźni łączyć rzeczy, zdarzenia, odczucia zupełnie od siebie oderwane nadając im formy materialne.
 Muszę cię zmartwić , wszystko już było, to prawda, my tylko przedstawiamy swoja interpretacje.

 

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s